Kırma Eleme Tesisi

Kırma eleme tesisimiz komple hazır tesis olup kalker taşını kırmak için dizayn edilmiştir. Kırma Eleme Tesisimizden % 70 oranında 0.5 mm kum alabilmektedir.
Kırma işlemi tamamlandıktan sonra , çıkan ürün, topraktan tamamen arındırılmış, temiz bir şekilde kullanılabilmektedir. Beton santrali vb yerlerde kaliteli bir agrega olarak kullanılabilir.

Kırma Eleme Tesisi

Kırma Eleme Tesisleri, ülkemizde taş kırma tesisleri olarak da bilinen ve yapı sektörü için gerekli olan malzemelerin üretimini gerçekleştiren tesislere denmektedir. Konkasör tesisleri, yapılacak olan işin süresine ve yerine göre farklı özelliklerde imal edilmektedir. Sabit ve mobil konkasör denilen bu konkasörler, işin süresine bağlı olarak tercih edilir. Sabit konkasör tesisleri, uzun vadeli işler için uygunken, mobil konkasör tesisleri ise kısa süreli işler için uygundur. Sebebi, farklı sahalara tek bir tır ile taşınabilmesi ve nakil edildiği sahada kısa süre içerisinde kurulumunun gerçekleştirebilme özelliği olmasındadır. Sabit ve mobil konkasörler, farklı kapasitelerde üretim gerçekleştirecek şekilde farklı üretim kapasitelerinde üretilmektedir.

Kırma Eleme Tesisi
Kırma eleme tesisleri, farklı boyutlardaki taş ve kaya parçalarını kırma işlemlerinden geçirerek ufak parçalar haline getirip, kullanım için uygun hale getiren tesislere denmektedir. Kırma eleme tesisleri, sabit ve mobil olarak üretilmektedir. Sabit kırma eleme tesisleri, isminden anlaşıldığı üzere belirli bir iş sahasına sabitlenerek uzun bir süre çalışma gerektiren durumlarda tercih edilmektedir. Mobil kırma eleme tesisleri ise kısa süreli çalışmalar için uygundur. Mobil tesislerin özelliği, taşınabilmesinin ve kurulumunun kolay olmasıdır. Kısa süreli işlerin tamamlanmasının hemen ardından farklı sahalara tek bir tır ile taşınabilmekte ve aynı gün içerisinde tesisin kurulumu yapılabilmektedir. Firmalar, çalışma sürelerine bağlı olarak bu tesisler arasında seçim yapmaktadır. Tüm bu tesisler farklı kapasitelerde de üretilmektedir.


Konkasör Tesisleri ve Kapasiteleri şöyledir :

  • 90 lık konkasör tesisi , saatte 125 ton ile 180 ton arası ürün verir.
  • 110 luk konkasör tesisi , saatte 250 ton ile 350 ton arası ürün verir.
  • 125 lik konkasör tesisi , saatte 350 ton ile 450 ton arası ürün verir.
  • 140 lık konkasör tesisi , saatte 450 ton ile 600 ton arası ürün verir.

Tesis Görselleri

WhatsApp chat